Koszule z Długim Rękawem

Zasadniczą częścią męskiej szafy jest klasyczna koszula. To znak rozpoznawczy, który zrobił fenomenalną karierę w modzie męskiej. Obok spodni koszula jest elementem ubioru, który od lat był zarezerwowany wyłącznie dla mężczyzn. Podlegała nieustannym przekształceniom, ponieważ pierwotnie była skrzętnie ukrywaną przed światem. Zmianom także ulegała jej długość. Dla mniej zamożnych była pospolitym codziennym odzieniem. Koszule wykonywane były z lnów oraz bawełnianych płócien. Dopiero wiele lat później stały się kwintesencją elegancji. W miarę rozwoju mody męskiej stały się pierwszą warstwą ubioru, która mogła być znacznie bardziej wyeksponowana. Ówczesne koszule posiadały liczne przeszycia. Często były zdobione złotą lub srebrną nitką. Z biegiem lat stawiano jednak na umiar w ubiorze. Popularność zyskiwały bardziej stonowane materiały, które wyeliminowały efektowne jedwabie i satyny.
Koszula, którą znamy dzisiaj stała się powszechna także dzięki wynalezieniu krochmalu. Modne stały się sztywne kołnierzyki oraz zapięcia na guziki. Śnieżnobiałe koszule są kwintesencją największej elegancji. Współczesne modele posiadają długie rękawy oraz zapięcia na guziki. Mogłoby się wydawać, że koszula męska nie może niczym zaskoczyć. Nic bardziej mylnego. Oryginalnego charakteru dodają jej kołnierzyki w kształtach dopasowanych do owalu męskiej twarzy. Bardzo popularny, ale mniej formalny jest kołnierzyk typu włoskiego, który proponowany jest panom o pociągłych twarzach. W stylu biznesowym świetnie sprawdzają się kołnierzyki z guzikami. Nietuzinkową propozycją są kołnierzyki ze stójką, które należy nosić bez krawatu.
Także w kwestii krojów panowie mają szeroki wybór. Koszula, która świetnie przylega do ciała powinna być drugą skórą i zapewniać odpowiednią cyrkulację powietrza. Stawiamy na naturalne tkaniny, które posłużą wiele lat. Panowie ceniący bardziej wyszczuplone kroje szczególnie cenią mocniej elastyczne włókna oraz dopasowanie. Wyróżniamy m.in. niezwykle lubiane kroje super slim. Kroje wyszczuplone cieszą się ogromną popularnością, ponieważ podkreślają męską sylwetkę nadając jej lekkości. Kolosalne znaczenie mają używane tkaniny. Dostępny wybór jest imponujący. Wśród nich można wybrać abstrakcyjne wzory geometryczne lub bardziej subtelne przeszycia. Biorąc pod uwagę okazję możemy stawiać na mniej lub bardziej widzialną fakturę tkaniny. Zimą warto zainteresować się niesztampowymi koszulami dzianinowymi, które razem z kołnierzykiem typu button down stanowią świetną bazę do sportowej stylizacji.
A więc jakie cechy ma idealna, elegancka koszula? Najważniejsze są: materiał, kolor, krój i kołnierzyk. W ofercie marki panowie znajdą szeroki wybór eleganckich męskich koszul. Białe i błękitne modele idealnie pasują do stylizacji biznesowych. Zaciekawić mogą również wzory geometryczne. Dzięki wysokim jakościowo tkaninom eleganccy mężczyźni z pewnością stworzą funkcjonalne zestawy casualowe.